II liga kobiet PZPN: wczoraj emocji nie zabrakło

Kibice musieli nieco poczekać na gole przy ul. Śliwińskiego.

W niedzielę 27 września br. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg podejmowała GSS Grodzisk Wielkopolski. Punktualnie o godz. 16 00 rozpoczęły się zawody na płycie głównej stadionu miejskiego.

W pierwszej połowie gospodynie były stroną przeważającą. Częściej znajdywały się w polu karnym rywalek, jednak nie potrafiły znaleźć sposobu na celne trafienie. Bardzo dobre okazje do zdobycia goli miała Iga Chmielewska oraz Dominika Szczygielska. Pierwsza mocnym strzałem z daleka przeniosła piłkę nad poprzeczką bramki Grodziska, natomiast Dominika po akcji lewą stroną murawy w pojedynku sam na sam z bramkarką nie zdołała jej pokonać. Były to efekty składnych akcji, brakowało tylko tego „czegoś”.

Po zmianie stron obie ekipy szybko zamierzały zdobyć gola. Gra nabrała tempa, a taktyka przyjezdnych się zmieniła. Wynik meczu otworzyła drużyna GSS Grodzisk Wlkp. Po odbiorze futbolówki kołobrzeżankom w środku pola wyprowadziła atak i w 55 minucie Sylwia Marek trafiła do bramki akademii. Jak się później okazało było to jedyne trafienie zespołu przeciwniczek. W 64 minucie Natalia Fidos doprowadziła do wyrównania (1:1), zaś w 70 minucie Agnieszka Fecycz dała prowadzenie swojej drużynie (2:1). Niespełna po 3 minutach ponownie Natalia Fidos (73′) strzeliła celnie między słupki bramki Grodziska, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:1. Zespół gości postawił na bardziej ofensywną grę, co w konsekwencji doprowadziło do powiększenia się wolnych przestrzeni i dało więcej swobody ekipie Łukasza Krymowskiego. Trener miejscowych szybko reagował na wydarzenia, dokonywał zmian, czego efektem były zdobywane gole. Wynik meczu ustaliła Patrycja Falborska w 87 minucie (4:1).